Konkurs tańca o „ ZŁOTĄ NUTKĘ ”

Dnia 11 kwietnia 2018 r. po raz jedenasty odbył się konkurs tańca o „Złotą Nutkę”, zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Konopnickiej w Kościanie i Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Niepełnosprawnością Intelektualną „Patrzmy Sercem”. Przedsięwzięcie pod hasłem : „ Tańcz, nie żałuj podłogi, tańcz, aż zabolą Cię nogi ” ma na celu rozwinąć zainteresowania uczniów, wskazać aktywne możliwości spędzania czasu wolnego, wykształcić takie cechy charakteru jak: odwaga, cierpliwość, wytrwałość w dążeniu do celu czy odporność na trud i zmęczenie. Wzrost popularności tańca i podniesienie poziomu umiejętności tanecznych to coroczne zadanie, przed którym stają tancerze z niepełnosprawnością intelektualną z całego województwa.

W 1-wszej kategorii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu lekkim wzięło udział 5 zespołów. Naszą szkołę reprezentował zespół pod nazwą AMAZING. W skład jego wchodzą: Dżesika Hantsch, Natalia Adamczak, Aleksandra Skrzypczak, Martyna Poloch, Dominika Frąk, Weronika Bajer, Blanka Budzyń, Paulina Nowak. Dziewczyny wykonały układ taneczny z pomponami i wywalczyły wyróżnienie.

W 2-giej kategorii dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym ( młodzież szkolna ) wzięło udział 7 zespołów. Naszą szkołę reprezentował zespół pod nazwą CHEERFUL. W skład jego wchodzą : Hubert Bajon, Kornelia Kwaczyńska, Michalina Miś, Fabian Oleś, Monika Walkowiak, Klaudia Kaczmarek, Martyna Wruck, Angelika Napierała, Mateusz Walkowiak, Weronika Łukaszyk, Paweł Paciorkowski. Uczniowie wykonali improwizację ruchową w parach – trójkach do muzyki dyskotekowej i wywalczyli II miejsce.

Podczas, gdy jury udało się na obrady wszyscy tancerze mięli okazję się zintegrować, poprzez wspólny taniec i zabawę. Wszędzie odczuwało się radość i zadowolenie. Imprezę zakończyło wręczenie pucharu, medalu, dyplomu oraz nagrody dla każdego tancerza.

To był dzień, który udowodnił że „ do zatańczenia dzieli nas tylko jeden krok ”.

opracowała mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności