Kampania 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci

W tym roku nasza szkoła również dołączyła do kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci. Tegoroczna akcja upłynęła pod hasłem: #10 sekund to wystarczający czas, żeby kogoś skrzywdzić, pominąć, nie dostrzec. W akcji wzięli udział uczniowie z klas 4-8 szkoły podstawowej oraz 1-3 szkoły przysposabiającej do pracy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących przemocy, jej przeciwdziałania i konsekwencji jej stosowania. Powstał też piękny plakat, który idealnie podsumował całą kampanię. Nasi najstarsi uczniowie wzięli udział w dwóch webinarach online:

  • Kocham – nie krzywdzę. Jak być świadomym rodzicem w przyszłości (8 listopada).
  • #10 sekund – nie odwracaj wzroku, reaguj (15 listopada).

Przy organizacji kampanii pomagali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Zapraszam do krótkiej fotorelacji.

Opracowała: mgr Adrianna Karpczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności