Pierwszy dzień wiosny

,,Marzanno, Marzanno,
Ty zimowa panno,
Ciebie pożegnamy-
Wiosnę przywitamy” 

21 marca to jeden z tych dni w roku, na który uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej  czekają z wielką niecierpliwością.
Wszyscy  z utęsknieniem oczekiwali przyjścia wiosny. Każdego dnia obserwowały pogodę i przyrodę. Wiosna, bowiem wszystkim kojarzy się z pojawiającymi się pąkami na drzewach, pięknymi kolorowymi kwiatami oraz przylotem ptaków z ciepłych krajów i ich śpiewem. Wszyscy pamiętali, że z tej okazji nie mogło zabraknąć  Marzanny, której wykonywanie sprawiło im dużo radości.
Ten uroczysty dzień rozpoczęliśmy od spotkania w sali gimnastycznej, gdzie  odbył się wiosenny pokaz mody, na którym  każda z klas przy wiosennej piosence zaprezentowała swoje kreacje. Nie zabrakło przy tym również śmiechu i radości.

IMG_8827The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. IMG_8828The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. IMG_8834The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. IMG_8843The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Klasa 1/3 oraz 2  wraz z swoimi wychowawczyniami zaprezentowały nam również występ muzyczny swoich uczniów śpiewając piosenki.  Po udanym pokazie mody  odbyły się jeszcze integracyjne  tańce i zabawy z wiosenną nutą.

IMG_8871The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. IMG_8895The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Po udanej zabawie część uczniów wyruszyła wesołym korowodem z Marzanną do parku. Po dotarciu na miejsce zgodnie ze zwyczajem zostawiliśmy naszą Marzannę  i wyruszyliśmy  na poszukiwanie oznak wiosny w przyrodzie.

IMG_20160321_095712The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name. IMG_20160321_100351The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Uczniowie bardzo szybko odnaleźli ich bardzo wiele w postaci  kwiatów, zielonej trawy, czy odgłosów ptaków i zgodnie potwierdzili, że WIOSNA JUŻ PRZYSZŁA.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

The alt text for this image is the same as the title. In most cases, that means that the alt attribute has been automatically provided from the image file name.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności