Podróż z Panią Muzyką – koncerty filharmonii

 

Nasza podróż z Panią Muzyką nadal trwa. W dniu 14 listopada 2019 r. wysłuchaliśmy „Muzycznych opowieści – Piraci z Karaibów”. Dźwiękami trąbki, gitary elektrycznej, syntezatora oraz cajonu zostaliśmy zaproszeni w pełną wrażeń artystycznych morską historię.

  

Dnia 5 grudnia 2019 r. uczestniczyliśmy w spotkaniu pt. „Instrumenty z duszą – skrzypce, wiolonczela i kontrabas”. Podczas koncertu dowiedzieliśmy się m. in.: Co kryje wnętrze kontrabasu? Czy skrzypce naprawdę mają duszę? Czy wiolonczela stoi tylko na jednej nóżce?

  

Oba koncerty słuchającym bardzo się podobały. Dostarczyły uczestnikom koncertu wielu wrażeń muzycznych oraz wzbogaciły uczniów w wiedzę dotyczącą instrumentów.

Oprac.: M. Biniak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności