„Razem ku samodzielności”

W ramach realizacji programu edukacyjno- terapeutycznego „Razem ku samodzielności”, który jest realizowany w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, w dniu 22 marca, wybraliśmy się na wycieczkę do Rakoniewic.
Odwiedziliśmy tam Warsztaty Terapii Zajęciowej i działającą przy stowarzyszeniu „Serce” spółdzielnie socjalną. Pani dyrektor WTZ opowiedziała nam, jak funkcjonują warsztaty, czym się zajmują i jaką posiadają ofertę zajęć. Jedna z terapeutek pracujących w warsztatach przedstawiła nam zasady funkcjonowania tamtejszej spółdzielni socjalnej. Dowiedzieliśmy się, iż pracownicy spółdzielni, którzy są tam zatrudnieni na pół etatu wywodzą się z Warsztatów Terapii Zajęciowej i obecnie produkują eko- podpałkę do grilla, kominka czy pieca. Porządkują też tereny zielone, a niektórzy z pracowników niepełnosprawnych pracują w różnych miejscach u pracodawców. W planach spółdzielnia socjalna ma zamiar jeszcze poszerzyć swoją działalność i będzie się zajmować pakowaniem specjalnych, jadalnych ślimaków, które będą eksportowane do samej Francji. Bardzo nas te informacje zaciekawiły.
Cały wyjazd był niezwykle sympatyczny i ciekawy, bowiem mieliśmy możliwość poznania uczestników zajęć, którzy ugościli nas herbatą i chętnie oprowadzali po pracowniach warsztatów. Spotkaliśmy tam też naszych byłych kolegów, którzy po ukończeniu nauki w naszej szkole właśnie w Rakoniewicach znaleźli swoje miejsce i tam uczęszczają na warsztaty.

Opracowała wychowawczyni klasy IIIa pdp mgr Justyna Pernak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności