Szkolne Andrzejki 2022

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W naszej szkole dnia 30.11.2022 r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa integrująca społeczność uczniowską, zarówno tę młodszą jak i starszą. Zabawę rozpoczęliśmy w magicznie przystrojonej sali. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Po uroczystym powitaniu przez organizatorów, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja uczniowie losowali sobie wróżby. Piękne wróżki z magiczną kulą kolorów przepowiadały im przyszłość. Zabawę uświetniły przeboje muzyki współczesnej. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się przy dźwiękach skocznej muzyki. Wszyscy aktywnie wzięli udział w konkursach muzycznych oraz skorzystali z możliwości wykonania śmiesznych zdjęć na przygotowanej ściance.

Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na kolejną andrzejkową imprezę.

Oprac.: Joanna Patrycja Kaźmierczak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności