„ Tańczę, bo lubię”

Ufff, no to zaczęliśmy- „ pierwsze koty za płoty ” 🙂 W miesiącu październiku zaczęliśmy swoją przygodę z tańcami poprzez realizację programu edukacyjno – wychowawczego „ Tańczę, bo lubię ”.

 

Mimo, iż przeważają tancerze nad tancerkami, ponieważ program realizują klasy 5a i 5b szkoły podstawowej dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, świetnie sobie radzimy. Na zajęciach uczymy się właściwego poruszania w rytm muzyki, reagowania na zmiany w muzyce, współpracy z drugą osobą, kształtujemy świadomość swojego ciała, usprawniamy swoją motorykę.

Na pierwszych zajęciach poznaliśmy kilka nowych piosenek i układy ruchowe do nich, wspólnie pośpiewaliśmy, a także wykonywaliśmy ćwiczenia rytmiczne do znanych rymowanek. Zawsze dopisują nam dobre humory, uśmiech nie znika nam z twarzy i zarażamy pozytywną energią 🙂

   

   

oprac. mgr Anna Kryś

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności