WYPRAWA DO KLUCZEWA

4 listopada 2015 roku w ramach projektu edukacyjno- profilaktycznego „Ciekawy region, ciekawi ludzie” oddziały klas 1, 1au i 2au wraz z paniami wybrały się do Kluczewa. W gospodarstwie agroturystycznym „U Kowola” przywitał nas wuja Krzysiu, który przygotował dla nas wiele atrakcji.

Na dobry początek ciocie przygotowały dla nas słodką niespodziankę: smaczne rogaliki i placek drożdżowy. Wszyscy jedli, że aż uszy im się trzęsły.

1d
1a
1b
1c
Po posiłku wuja Krzysiu pokazał nam wykonane z drewna zabawki, którymi bawiliśmy się na podwórku. Zabawek było tyle, że każdy z nas znalazł coś dla siebie. Poznaliśmy także króliki i koty, które miały bardzo miękkie futerko.

2u
2t
2s
2r
2p
 2g
2n
2l
2k
2j
2i
2h
 2m
2f
2e
2d
2c
2b
2aWuja Krzysiu zaprosił nas także do 100letniej chaty gdzie opowiedział nam historie ze swojego dzieciństwa. Wszyscy słuchaliśmy z zaciekawieniem.

3a
3b
3cKiedy wyszliśmy na podwórek wuja przedstawił nam kolejne swoje zwierzątka: kozy, owce, krowy i świnie. Mieliśmy okazje je pogłaskać i nakarmić.

Na wielu z nas kontakt ze zwierzętami zrobił ogromne wrażenie.

 4a
4b
4c
4d
4e
Koleją niespodzianką była przejażdżka traktorem. Wuja Krzysiu pokazał nam największą piaskownicę jaką do tej pory widzieliśmy i domek baba jagi. Usłyszeliśmy także legendę o powstaniu Kluczewa. Po drodze podziwialiśmy krajobrazy wsi. 
  5a
5b
5c
5dPo powrocie z przejażdżki, na podwórku, czekało już na nas ognisko.

Wuja Krzysiu pokazał nam także jak zrobić swojskie masło. Po wielu atrakcjach i zabawie wszyscy zgłodnieliśmy więc chętnie usiedliśmy do stołów i zjedliśmy kiełbaski z ogniska.
Nadszedł czas pożegnania. Dzięki wycieczce zdobyliśmy nowe doświadczenia, dowiedzieliśmy się też jak dawniej wyglądało życie na wsi. Po całym dniu wrażeń, zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

7

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności