XVI REGIONALNY DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH

24 listopada 2018 roku Oddział Regionalny Wielkopolskie-Poznań zorganizował w Szkole Podstawowej Nr 72 w Poznaniu XVI Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Celem wydarzenia było umożliwienie uczestnictwa w ruchu Olimpiad Specjalnych osobom, które z różnych przyczyn nie mogą brać udziału w zawodach
w oficjalnych dyscyplinach sportu Olimpiad Specjalnych. W
ww. imprezie uczestniczyło 90 zawodników reprezentujących poszczególne Kluby Olimpiad Specjalnych
z
Wielkopolski. Zawodnicy startowali w różnorodnych konkurencjach ruchowych o różnym stopniu trudności, a towarzyszyło im motto Olimpiad Specjalnych: Pragnę zwyciężyć, ale jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku”.

W Dniu Treningowym udział wzięło pięciu uczniów naszej szkoły (zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych „Elfy” Wolsztyn), którzy zaprezentowali swoje umiejętności sportowe i pokazali jak dzielnie potrafią zmagać się ze swoją niepełnosprawnością i pokonywać wszelkie trudności.

Nasi zawodnicy zmagali się w następujących konkurencjach Programu MATP:

  • pokonanie ławeczki gimnastycznej (Iga Kucz, Mateusz Lepka)

  • przechodzenie przez tunel (Mateusz Lepka)

  • pokonanie nierównego podłoża (Iga Kucz, Karol Kutzner)

  • slalom 5m (Paweł Tomiak)

  • kręgle (Paweł Tomiak)

  • nakładanie kółek na stojak (Karol Kutzner, Marcin Olech)

  • zbieranie przedmiotów (Marcin Olech)
Swoje konkurencje wykonali poprawnie i z wielkim zaangażowaniem. Za uczestnictwo w zawodach otrzymali medale i upominki.

 
Gratulujemy naszym zawodnikom, bo byli „dzielni w swym wysiłku”.

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności