REKOLEKCJE ADWENTOWE

Tegoroczny Adwent w naszej szkole zaczęliśmy dobrą wiadomością. Ksiądz Proboszcz, kanonik, Mirosław Majchrzak zaproponował dla uczniów naszej szkoły dwudniowe rekolekcje. Poprowadził je ks. Marcin. W pierwszym dniu wyświetlił film „Mikołaj w każdym z nas”. Po nim nastąpiło spotkanie w kościele „Każdy może być Świętym Mikołajem”. Ksiądz rekolekcjonista pokazał, jakie są różnice między bp. Mikołajem, a przebranym Mikołajem. Było sporo śmiechu i wspaniałej atmosfery.

Po powrocie z kościoła, uczniowie wykonali prezent dla Pana Jezusa w postaci aniołków i łańcucha na choinkę, które pojawią się w kościele na Boże Narodzenie.

W drugim dniu szkolnych rekolekcji adwentowych uczniowie mieli możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty, po wcześniejszym rachunku sumienia.

Nie mogło zabraknąć najważniejszego, spotkania z Panem Jezusem eucharystycznym, w czasie którego dzieci przyniosły w darze wykonane przez siebie ozdoby choinkowe.

Przedstawiciele uczniów podziękowali Ks. Marcinowi za wspólnie przeżyte dni w oczekiwaniu na urodziny Pana Jezusa, życząc owocnego przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia.

A.Chmielak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności