BEZPIECZNE FERIE

Dnia 6 lutego 2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne ferie”. Jego głównym celem było przypomnienie uczniom zasad zachowania w czasie ferii, zapewniających bezpieczeństwo ich własne i innych. Aby uatrakcyjnić spotkanie oraz zapewnić jak największą wartość merytoryczną przekazywanych treści zaprosiliśmy specjalnych gości:

  • przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie,
  • przedstawicieli Komisariatu Wodnego Policji z Poznania.

Dzięki pani aspirant Katarzynie Kucharczak z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie, uczestnicy dowiedzieli się o zagrożeniach jakie czyhają na użytkowników Internetu oraz sposobach radzenia sobie z nim. Omówione zostały również zasady bezpiecznych zabaw i gier ruchowych oraz bezpieczeństwa na drodze. Policjanci zwrócili również uwagę na ostrożność w nawiązywaniu kontaktów z osobami obcymi. Natomiast aspirant Karolina Kunkel z Komisariatu Wodnego Policji z Poznania przedstawiła uczniom zasady bezpieczeństwa, jakie powinny przyświecać dzieciom podczas ferii oraz całego okresu zimowego. Uczniowie między innymi dowiedzieli się co zrobić, gdy złamie się lód, mogli też zobaczyć jakim sprzętem ratownictwa wodno-lodowego dysponuje Komisariat Wodny Policji z Poznania. Największe jednak wrażenie na naszych uczniach zrobił „Forest”, pies – policjant, który służył w Komisariacie Wodnym Policji z Poznania, a obecnie jest już na zasłużonej emeryturze. Jego przewodnik młodszy aspirant Mateusz Pluskota opowiedział jak wygląda praca psa służbowego, jak szkoli się psy do służby w policji oraz jak bawi się Forest ze swoim opiekunem. Uczniowie dowiedzieli się również jak zachowywać się w kontaktach z obcymi psami i jak reagować na ewentualny atak zwierzęcia. Pod okiem opiekuna Foresta uczestnicy spotkania ćwiczyli bezpieczne zachowania w podejściu do psa i zabawę z nim.

Całe spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze, uczniowie utrwalili swoja wiedzę i na pewno nie zapomną o zachowaniu bezpieczeństwa podczas zabaw w trakcie ferii. Z taką wiedzą i dobrymi humorami bezpiecznie możemy rozpocząć czas odpoczynku i zabawy.

Opracowała: B. Wojtkowiak

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności