Mistrzowie sprawdzają, czy koleżanki i koledzy tabliczkę mnożenia znają…

Mówi się, że matematyka jest królową nauk. W naszej szkole tak jest na pewno. „Królowa” zachęca i promuje naukę tabliczki mnożenia.
Nasza przygoda z matematyką zaczęła się we wrześniu. Był to miesiąc przygotowań do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia (30.09.2016).
W przyjemny sposób utrwalaliśmy tabliczkę mnożenia: graliśmy w gry matematyczne, rozwiązywaliśmy Quizy, zadania interaktywne, mogliśmy też przepytywać nauczycieli 🙂
http://www.zsswolsztyn.pl/swiatowy-dzien-tabliczki-mnozenia-2016/

Od tego dnia na korytarzach szkolnych pojawiły się „tabliczkowe hasła dnia”, które przez cały czas są systematycznie zmieniane. Każdy nauczyciel może nas zapytać o hasło… a na matematyce dodatkowo rozwiązujemy zadanie na dobry początek. To nas motywuje do nauki mnożenia.

Systematycznie sprawdzamy jakie działanie jest hasłem dnia. To dobry sposób na utrwalenie tabliczki mnożenia.

Od niedawna nasze umiejętności sprawdzają nowo wybrani, podczas konkursów matematycznych, Mistrzowie Klas – zadają pytania na gazetce: „Mistrzowie sprawdzają, czy koleżanki i koledzy tabliczkę mnożenia znają…”

Codziennie przekonujemy się, że matematyka przydaje się w życiu codziennym nie tylko w szkole, ale również w domu, pracy, sklepie i wielu innych miejscach…

Bardzo nam się podoba taka forma ćwiczeń matematycznych, bo jest nam łatwiej zapamiętać tabliczkę mnożenia 🙂

20170217_080944

Opracowały uczennice klasy 3 gimnazjum:
Katarzyna Nowicka i Magdalena Abramczuk

NOWE „TABLICZKOWE HASŁO:

Bez tytułu
00

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności