SPRZĄTANIE ŚWIATA W NASZEJ SZKOLE

W tym roku, 18 września, uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy postanowiły aktywnie włączyć się w obchody corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Każda klasa wyszła ze swoim wychowawcą, by posprzątać fragment Szlaku Żurawi w stronę Skansenu oraz Stadionu miejskiego. Piękna pogoda sprawiła, że mogliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym i w pięknych okolicznościach przyrody przyczynić się do tego, że Wolsztyn jest czystszy i jeszcze piękniejszy.

Tego samego dnia klasa 6a także postanowiła nie próżnować, ale włączyć się w akcję „Sprzątania Świata”. Po krótkim instruktażu, przygotowaniu najważniejszych atrybutów, wyszliśmy w stronę promenady im. K. Modlińskiego. Staraliśmy się zwracać uwagę na każdy napotkany papierek i umieścić go w właściwym miejscu – worku na śmieci. Przy okazji obserwowaliśmy kaczki krzyżówki, gęgawy oraz łabędzie nieme z młodymi. To był naprawdę intensywnie spędzony czas!

mgr E. Frankowska

mgr I. A. Godula

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności