Szkolna Świąteczna Paczka

W dn. 3 grudnia 2015r. opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu,
panie: Izabela Godula i Magdalena Biniak razem z „Wielkoduchami” i „Wolonatriuszami z klasą” przygotowali plakaty zachęcające całą społeczność szkolną do bożonarodzeniowej zbiórki żywności i środków czystości. Wolontariusze rozwiesili plakaty na szkolnej gazetce i drzwiach gabinetu pedagoga, w którym znajdował się punkt zbiorczy artykułów do Szkolnej Szlachetnej Paczki.

Po zakończonej zbiórce pani pedagog Adrianna Kozica wspólnie z wolontariuszami posegregowała, policzyła i poważyła zebrane produkty. Wspólnie zebraliśmy: 13kg mąki, 8kg cukru, 2,5 kg kaszy, 1,5kg grochu, 8kg makaronu, 3kg konserw, 3kg oleju, 1,1kg herbaty, 2,38kg czekolady, 0,5kg galaretki, 3,74kg kruchych ciastek, 4kg płynu do płukania, 1,6kg proszku do prania, 1kg płynu do naczyń, 1,5kg płynu do mycia szyb, 0,175kg pasty do zębów, 0,1kg kremu do rąk oraz 1,56kg mydła – w sumie aż 56,645 kg różnych produktów!

17 grudnia pani Adrianna przekazała 18 paczek dla wybranych rodzin uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że dzięki Szkolnej Świątecznej Paczce w domu każdego dziecka z naszej szkoły, wszyscy szczęśliwie spędzili Święta Bożego Narodzenia!

„Wielkoduchy” i „Wolontariat z klasą”
wraz z opiekunami

 01 03 02

Napisano w Aktualności

Opcje dostępności